domů  |  o autorovi  |  tipy a triky  |  recenze  |  akce  |  odkazy  |  vzkazy  |  kontakt  
fotogalerie fotogalerie fotogalerie
       
   
měřítko 1/48 hodnocení
výrobce Meng Model (Hong Kong) 5/10
katalogové číslo LS-001 (Longiceps Series)
počet dílů 231 plast, 15 čirých, lepty složitost
cena 1250 Kč █ █ █

Porovnání stavebnic Me 410 B-2/U4 Meng Model a Revell – Monogram

Něco na začátek...

Vzhledem k tomu, že vlastním obě stavebnice Messerschmittu Me 410 B-2/U4 jak od Revellu – Monogramu, tak od Meng Model, jsem se rozhodl pro zevrubnou porovnávačku mezi oběma stavebnicemi. Oba Messerschmitty jsem tak začal souběžně stavět a zároveň i fotit rozdíly mezi nimi. Už na první pohled jsou zřetelné obrovské proporční rozdíly v délce křídla, trupu a také šířky trupu. Postupně se proberu k výsledkům. Ale pojďme na to pěkně postupně.

Me 410 B-2/U4
Revell-Monogram
     

Vrtule a vrtulové kužely

Největší slabinou stavebnice Meng Model je dle mého názoru zcela špatná vrtule, včetně značně nepřesného vrtulového kuželu. Vrtule má hubené vrtulové listy zakončené do špičky, což je při porovnání s fotografiemi skutečných Me 410 jasně viditelné. Stejné to je i s vrtulovým kuželem, který je asi o 3 mm nižší a více rozplácnutý, nežli by měl být. Kužel je viditelně kratší, nežli by měl být. Tvar vrtule naopak velmi přesvědčivě trefil Revell Monogram. Vrtulový náboj vrtule Revell Monogram je v porovnání s Meng Model mohutnější. Ve vrtulovém kuželu má Revell Monogram mnohem větší výřezy pro vrtulové listy, což je logické vzhledem k tomu, že je celá vrtule mohutnější a více také odpovídající skutečnosti.

 

  vlevo Revell-Monogram
vpravo Meng Model
vlevo Meng Model
vpravo Revell-Monogram
vlevo Meng Model
vpravo Revell-Monogram

 

 

 

 

 

 

pokračování bude následovat...

13. 2. 2013, Jakub "Kubrt" Vilingr

web výrobce MENG
pohled do krabičky stavebnice Meng Model

 

 

   

         
         
 

© Copyright 2002 - Jakub VILINGR (autor webu) - Ochrana se vztahuje na veškerý textový i obrazový obsah, včetně autorských postupů, návodů, apod. Jakékoliv kopírování obsahu webu je povoleno výhradně se souhlasem autora webu, kopírování ke komerčním účelům, reklamě nebo jinému typu propagace třetí strany je výslovně zakázáno.
© Copyright 2011 - Pavel ŠTĚPINA (Webdesign)