fotogalerie fotogalerie fotogalerie
       
   

Salzburg: Hangar 7 a 8 - Domov Flying Bulls

10 minut (autem) od centra rakouského Salzburgu naleznete neobvyklé muzeum - zázemí RedBulláků.

Hangár 8 je běžnému smrtelníkovi uzavřený, slouží jako technické zázemí letadel. Nás zajímá hangár 7, který je v podstatě technickým muzeem. Krom letadel a helikopotvor tu můžete nalézt motorky, formule nebo třeba i auto nascar. Nás ale pochopitelně nejvíce zajímají letadla. Asi tu vždycky naleznete něco zajímavého, ale to co jsem viděl já, nemusíte zase vidět vy. Jelikož jsou "exponáty" většinou stále ještě letuschopné, tak záleží na tom, jestli nejsou zrovna někde na špacíru po leteckých dnech. Já jsem tu mohl narazit na P-38 i Corsaira, venku zrovna probíhala údržba bombardéru B-25 a z hangáru 8 čouhal ocas DC-6B.

Tedy letouny, které se opakovaně účastní i leteckých dnů u nás. Krom toho se odněkud vracel T-28 Trojan, startoval Pilatus Porter a u hangáru 8 byla vidět legendární Cobra.

V samotném muzeu naleznete obchůdek se suvenýry (včetně modelů Revell přímo pro RedBull markingy), nebo třeba kavárnu (nezkoušel jsem). Nenechte se odradit zákazem focení na dveřích, hned vedle je vysvětleno, že pro osobní potřebu fotit můžete. Teď asi ta nejdůležitější informace - vstup do muzea je zcela zdarma. Dle webu mají otevřeno 09:00 - 22:00 a pokud chcete bližší informace o letadlech v muzeu, můžete se jich skrze mail zeptat (na stránkách k tomu přímo vybízí). Pokud by Vám samotné muzeum bylo málo, pak by Vás mohlo zajímat Ádovo Orlí Hnízdo, které už je sice v Německu, ale od muzea je to jen dalších cca 30 minut autem.
 

Vojtěch Peterka, 5. 8. 2016
web muzea

   

         
         
 

© Copyright 2002 - Jakub VILINGR (autor webu) - Ochrana se vztahuje na veškerý textový i obrazový obsah, včetně autorských postupů, návodů, apod. Jakékoliv kopírování obsahu webu je povoleno výhradně se souhlasem autora webu, kopírování ke komerčním účelům, reklamě nebo jinému typu propagace třetí strany je výslovně zakázáno.
© Copyright 2016 - Pavel ŠTĚPINA (Webdesign)