fotogalerie fotogalerie fotogalerie
       
   

Plzeňské letecké dny 27. a 28. srpna 2011

O posledním srpnovém víkendu roku 2011 se na bývalé vojenské letecké základně Plzeň-Líně uskutečnil první ročník znovuobnovených leteckých dní. Program byl více než lákavý a silná mediální podpora přilákala návštěvníky z širých končin republiky. Bohužel sobotu silně ovlivnilo počasí a první letecký den musel být předčasně ukončen. Prakticky od rána se z nebe snášel déšť a voda rozmočila plochy kolem letiště natolik, že po nich nebylo možné normálně chodit. Diváci se tedy vydali domů s příslibem, že sobotní vstupenky budou platit i v neděli. Naštěstí druhý den se již vydařil se vším všudy a ve vzduchu tak byl k vidění jeden legendární letoun za druhým, díky čemuž lze jen těžko vybrat absolutně největší tahák akce. Považte sami, skupinové vystoupení pěti Antonovů An-2, později sólová „akrobacie“ jednoho z nich, dále vystoupení legendárních československých cvičných strojů Aero L-29 Delfín a L-39 Albatros, průlety a výskoky z elegantního dopravního stroje Lisunov Li-2 pozvaného z Maďarska, skvělá akrobacie Karla Kuthana na Jaku-55 a ukázky vyšší pilotáže na strojích T-28 Trojan, Bellanca Decathlon nebo Aero Ae-270. Zapomenout nesmíme ani na špičkové vystoupení„domácího“vrtulníku PZL W3A Sokol LZS AČR, jehož posádka krom záchrany zraněného předvedla i dechberoucí letovou ukázku. Celá akce byla zakončena rekonstrukcí bitvy 2.sv.války, ve které Američané za letecké podpory přinutili německou rotu ke kapitulaci.
Shrnuto a podtrženo, bylo na co se dívat. Pořadatelé slibují, že letecké dny se v Líních budou pravidelně konat každý rok, v příštím roce navíc uplyne 60 let od založení letiště a doufám, že oslava bude stát za to.

Tomáš „Maty“ Matyska, 12. 9. 2011
oficiální web Plzeňských leteckých dnů
     

   

         
         
 

© Copyright 2002 - Jakub VILINGR (autor webu) - Ochrana se vztahuje na veškerý textový i obrazový obsah, včetně autorských postupů, návodů, apod. Jakékoliv kopírování obsahu webu je povoleno výhradně se souhlasem autora webu, kopírování ke komerčním účelům, reklamě nebo jinému typu propagace třetí strany je výslovně zakázáno.
© Copyright 2016 - Pavel ŠTĚPINA (Webdesign)