fotogalerie fotogalerie fotogalerie
       
   

Flying Legends 2009 Duxford

Letos poprvé jsem se zúčastnil této velké akce v britském Duxfordu - Flying Legends 2009. Byl to vlastně můj první letecký den s warbirdy. Jsem ostuda, protože jsem nikdy nebyl ani na tuzemské Roudnici. Očekával jsem nádherný zážitek, ale nečekal jsem, že to bude zážitek natolik silný! Slyšet a vidět ve vzduchu Spitfiry, Mustangy, Hurricany či Mitchely bylo prostě strhující.
Osobně jsem byl velice zvědavý na předvedení Flugwerke 190 A-8/N, což je nově stavěný letoun na základě slavného německého stíhače Focke Wulf Fw 190. Při pohledu zblízka je znát, že ne vše je tak úplně OK (tvar motorového krytu, absence boulí nad kořenovými kanóny, tvar vrtule a marking pro A-3/4 použitý na stroji, blížícímu se vzhledem Fw 190 A-8...). Ve vzduchu tyto detaily samozřejmě zaniknou a při průletu máte pocit, že jste se dostali o několik desítek let zpět do doby, kdy se na nebi Focke Wulfy proháněly. Flugwerke je poháněný ruským motorem, pravděpodobně něčím co pohání An-2, ale to si nejsem zcela jist. Zvuk to mělo nádherný. Nejsem nikterak dobrý fotograf, tak se omlouvám za fotografie. Alespoň pro představu jsem zde přidal 46 fotografií. V Duxfordu byly celkem dva Flugwerke, ale ve vzduchu byl jen ten s číslem 1. Škoda, mohlo být zajímavé vidět oba letět spolu. Mimochodem všimli jste si, že na obou strojích je použitý marking hitlerovského Německa včetně hakenkreuze? Zajímalo by mne, zda od tohoto letounu také odhánějí nadržené neonacisty jak to prezentoval pan Knížek v souvislosti s kauzou Kbelské Me 262 :-)

Jakub "Kubrt" Vilingr, 15. 7. 2009

   

         
         
 

© Copyright 2002 - Jakub VILINGR (autor webu) - Ochrana se vztahuje na veškerý textový i obrazový obsah, včetně autorských postupů, návodů, apod. Jakékoliv kopírování obsahu webu je povoleno výhradně se souhlasem autora webu, kopírování ke komerčním účelům, reklamě nebo jinému typu propagace třetí strany je výslovně zakázáno.
© Copyright 2016 - Pavel ŠTĚPINA (Webdesign)