domů  |  o autorovi  |  tipy a triky  |  recenze  |  akce  |  odkazy  |  vzkazy  |  kontakt  
fotogalerie fotogalerie fotogalerie
       
   

Best of the world

IPMS Stockholm

Vynikající internetový magazín, kde naleznete nejen stavební články a galerie modelů, ale také historicky zaměřené články. Opravdu výživný je pak odkaz, kde jsou zpracovány přehledy a převodníky barev různých výrobců.

Modeller's Guide to Focke-Wulf Fw 190 Variants, Radial Engine Versions, Part I

Modeller's Guide to Focke-Wulf Fw 190 Variants, Radial Engine Versions, Part II

Urban's Color Reference Charts, Part I

Urban's Colour Reference Charts, Part II

 


National Museum United States Air Force

Neuvěřitelná virtuální prohlídka amerického Národního muzea letectví. Můžete si projít každý kousek muzea a prohlížet vystavené exponáty, jako byste byli na místě samém. Ve virtuálním muzeu se dá nejen volně pohybovat, ale i rozhlížet se prakticky do všech směrů. Opravdu povedený "multimediální" zážitek .

virtuální prohlídka


Národní inventarizace kontaminovaných míst

V padesátých letech (1949-1956) bylo provedeno letecké snímkování tehdejší republiky. Tyto fotografie byly nedávno digitalizovány a z nich byla vytvořena multimediální historická mapa, kterou je možné přepnout na stejné snímkování provedené v letech 2007-2009. Byť je mapa určena pro Státní fond životního prostředí pro lokalizování kontaminovaných míst, pro nás je neobyčejně zajímavá právě ta historická mapa. Velmi zajímavé je porovnání vzhledu tehdejších měst se současností. Skuste si kupříkladu najít vojenská letiště Líně a nebo kupříkladu Kbely ;-)

historická ortofotomapa


Narita Family

Stránky japonského modeláře s neuvěřitelnými fotogaleriemi. Modely letadel, ale i techniky propracované do takových detailů, že se někdy až "tají dech" :-) Pro někoho šílenec, pro někoho génius. Rozhodně se jedná o modely o nichž můžeme hovořit, že patří mezi absolutní špičku a to při maximální míře vkusu a realističnosti vzhledem ke zmenšení.

odkaz


ScaleModelDb

Velice povedená stránka. Každý kdo někdy hledal odstíny barev některého z výrobců si tady přijde na své. Fantastická databáze barev předních výrobců a nejen to. Na stránkách je možné nahrát jakýkoliv obrázek a zjistit barvu na kterémkoliv jeho místě, program pak sám vybere příbuzné odstíny všech výrobců barev a vykreslí je v přehledné tabulce.

odkaz


Další velmi zajímavé nebo jedinečné odkazy budu v budoucnu přidávat. Má-li kdokoliv z vás jakoukoliv podobnou stránku mezi svými oblíbenými a rád by se se mnou a s ostatními čtenáři podělil, velice rád takovou iniciativu uvítám.

 

 

 

         
         
 

© Copyright 2002 - Jakub VILINGR (autor webu) - Ochrana se vztahuje na veškerý textový i obrazový obsah, včetně autorských postupů, návodů, apod. Jakékoliv kopírování obsahu webu je povoleno výhradně se souhlasem autora webu, kopírování ke komerčním účelům, reklamě nebo jinému typu propagace třetí strany je výslovně zakázáno.
© Copyright 2011 - Pavel ŠTĚPINA (Webdesign)