domů  |  o autorovi  |  tipy a triky  |  recenze  |  akce  |  odkazy  |  vzkazy  |  kontakt  
fotogalerie fotogalerie fotogalerie
       
   

Řezačka Amanti

Před nějakou dobou popisoval Vlado Begera z bratislavského modelářského klubu řezačku profilů odněkud z USA a dobře si vybavuji, že tento šikovný nástroj byl drahý jako čert. Na posledním „Patlacím víkendu“ KPM Kaznějov 25. 7. přinesl Martin Vochoc obdobu řezačky od italské firmy Amati. Jedná se o prakticky stejný nástroj s tím rozdílem, že tenhle nebyl v řádu tisíců, nýbrž za cca 12 Euro, což jsou při dnešní silné koruně peníze někde pod třemi stovkami. A na co je vlastně tahle řezačka dobrá? Jistě sami dobře víte, že přesný kolmý řez například přesných kulatinek od amerického Evergreenu pomocí skalpelu je poněkud složitě realizovatelný, zvláště máte-li nařezat více kolmých řezů... Stejné je to s řezáním kulatinek či hranatých profilů pod určitým úhlem. Řezačka od Amati umožňuje natočení páky s žiletkou pod úhlem na otočném čepu, což umožňuje řez v rozmezí 0 – 180°. Kulatinku, či jiný profil stačí pevně přitlačit ke kolmé stěně a posléze pákou provést řez dle požadovaného úhlu. Prostor, kde se krájí profily, má pružnou podložku, takže i po provedení řezu nevznikne žádná nepatřičná rýha na nástroji. Řezací prostor si můžete poškodit pouze při sklopené páce s následným pootočením páky...
Nástroj bude určitě velice prospěšný pro naše odvětví modelařiny, teď to bude ještě chtít sehnat nějakou firmu, která to k nám doveze :-)

Za půjčení řezačky bych chtěl vyjádřit velké díky klubovému kolegovi Martinu "Vochymu" Vochocovi.

web výrobce Amantimodel.cz, kde je možné nalézt další šikovné pomůcky

 

   

 

   

         
         
 

© Copyright 2002 - Jakub VILINGR (autor webu) - Ochrana se vztahuje na veškerý textový i obrazový obsah, včetně autorských postupů, návodů, apod. Jakékoliv kopírování obsahu webu je povoleno výhradně se souhlasem autora webu, kopírování ke komerčním účelům, reklamě nebo jinému typu propagace třetí strany je výslovně zakázáno.
© Copyright 2011 - Pavel ŠTĚPINA (Webdesign)