domů  |  o autorovi  |  tipy a triky  |  recenze  |  akce  |  walkaround  |  odkazy  |  publikace  vzkazy  |  kontakt  
fotogalerie fotogalerie fotogalerie
       
   


NAKLADATELSTVÍ IFP PUBLISHING

PRODEJ KNIHY PRO SLOVENSKO NA TOMTO LINKU

Průvodce světem plastikového modeláře 2 - info o knize

Od 1. listopadu 2012 naleznete u vašich knihkupců mou první knihu, která se konečně dočkala své realizace. Dotisk knihy proběhl v průběhu března 2013 a od 2. 4. 2013 je opět u prodejců jak v kamenných obchodech, tak u internetových prodejců. Abyste věděli, co od knihy můžete čekat, tak zde je několik suchých dat:

  • formát knihy B5

  • vazba V4 (šitá)

  • 128 celobarevných stran

  • 31 kapitol rozdělených do dvou částí

  • 224 fotografií a pérovek

  • matný křídový papír

Cena knihy 299 Kč

Obsah knihy

1. část

KAPITOLA 1 * SEZNÁMENÍ SE S KONÍČKEM
KAPITOLA 2 * NÁŘADÍ A POMŮCKY
KAPITOLA 3 * ZAČÍNÁME
KAPITOLA 4 * LEPENÍ ROZPOUŠTĚDLOVÝMI LEPIDLY
KAPITOLA 5 * LEPENÍ POMOCÍ VTEŘINOVÝCH A DISPERZNÍCH LEPIDEL
KAPITOLA 6 * GEOMETRIE A SOUMĚRNOST MODELU
KAPITOLA 7 * BROUŠENÍ A LEŠTĚNÍ
KAPITOLA 8 * VRTÁNÍ A FRÉZOVÁNÍ
KAPITOLA 9 * TMELENÍ
KAPITOLA 10 * DORÝVÁNÍ A OBNOVA PANELÁŽE
KAPITOLA 11 * PRÁCE S ČIRÝMI DÍLY
KAPITOLA 12 * ZESÍLENÍ DÍLŮ, LEPENÍ NATUPO
KAPITOLA 13 * FOTOLEPTANÉ DOPLŇKY
KAPITOLA 14 * ODLÉVANÉ DÍLY

2. část

KAPITOLA 15 * PŘÍPRAVA POVRCHU MODELU PŘED BARVENÍM
KAPITOLA 16 * STŘÍKACÍ TMELY
KAPITOLA 17 * STŘÍKACÍ TMELY VE SPREJI
KAPITOLA 18 * BARVY A JEJICH DRUHY
KAPITOLA 19 * PŘÍPRAVA BARVY A JEJÍ ŘEDĚNÍ
KAPITOLA 20 * NATÍRÁNÍ ŠTĚTCEM A TUPOVÁNÍ
KAPITOLA 21 * VÝBĚR STŘÍKACÍ PISTOLE
KAPITOLA 22 * KOMPRESOR
KAPITOLA 23 * PRÁCE SE STŘÍKACÍ PISTOLÍ
KAPITOLA 24 * KAMUFLÁŽNÍ BARVY VE SPREJI
KAPITOLA 25 * MASKOVÁNÍ ČIRÝCH DÍLŮ
KAPITOLA 26 * MASKOVACÍ TECHNIKY
KAPITOLA 27 * LAKOVÁNÍ
KAPITOLA 28 * ZVÝRAZNĚNÍ PANELÁŽE
KAPITOLA 29 * OBTISKY, EMBLÉMY
KAPITOLA 30 * DRYBRUSH - ZVÝRAZNĚNÍ DETAILŮ
KAPITOLA 31 * PŘEHLEDNÝ POSTUP TVORBY POVRCHOVÉ ÚPRAVY
FOTOGALERIE

Náhledy vnitřku knihy

 

2. 4. 2013

Dnes si nakladatel dovezl z tiskárny druhou edici mé knihy a tudíž bude ode dneška opět k dostání na trhu.

11. 3. 2013

Vzhledem k tomu, že bylo rozebráno první vydání mé knihy, byl dnes dán do tiskárny náklad druhé edice.

18. 1. 2013

Po prvním součtu prodeje knih bylo zjištěno číslo 1549 ks prodaných výtisků

25. 11. 2012

Přidány náhledy knihy.

28. 11. 2012

Autogramiáda a křest knihy proběhne v Plzni 28. 11. 2012 v knihkupectví Kosmas na Klatovské třídě č. 13 kousek od křižovatky "U práce" od 16:00 hodin.

30. 10. 2012

Kniha se konečně objevila na knižním trhu!

8. 10. 2012

Dnes byla kniha s konečnou platností odeslána do tiskárny! Původně plánovaná lepená vazba V2 byla také zaměněna za pevnější a praktičtější šitou vazbu V4. Na začátku měsíce listopadu můžete knihu očekávat na pultech různých knihkupectví a nebo ve Vašich modelářských obchodech. Zároveň jsem přidal link pro předobjednávky knihy na Slovensko.

18. 9. 2012

Uveřejnění statistických informací knihy a finalizace knihy před odesláním do tiskárny.

1. 7. 2012

Dnes jsem dokončil posledních třináct stran knihy a ty zaslal svému vydavateli. Konkrétně se jedná o kapitoly 9-12 a 15 a 16, což jsou veškeré chybějící texty z knihy. Původně jsem měl odevzdat 4 kapitoly, ale nějak jsem se rozhodl přidat další dvě, pro větší rozsah, který mi tak nějak z tématu vyplynul. Nyní se to tedy má tak, že první polovina knihy má 14 kapitol a druhá polovina knihy pak 17 kapitol.
Nyní nastane neméně výživná část přípravy a to předvýběr konkrétních fotografií ke každé z kapitol. Pak už to bude na vydavatelství, ufffff.
 

13. 6. 2012

Dnes jsem mému nakladateli poslal dalších 10 kapitol knihy a už mu dlužím zaslat poslední 4 kapitoly, které už jenom odlaďuji a nejpozději v polovině příštího týdne je budu odesílat. První polovina knihy, tedy 14 kapitol už je zredigovaná, nyní do ní zapracovávám změny a připomínky. V grafické části knihy jsem začal vybírat jednotlivé fotografie. Mám z čeho, pro tyto účely jsem jich připravil více jak 1300. Součástí grafiky též budou pérovky, které mi připravuje vynikající autor PC profilů tuzemských letounů. Za několik týdnů uveřejním i jeho jméno, zatím to máte k přemýšlení :-)

27. 1. 2012

Konečně je obraz budoucí spolupráce velmi blízko! Dnes proběhla seznamovací schůzka s mým potencionálním vydavatelem, takže už věřím tomu, že moje kniha nejspíše spatří světlo světa. Navzájem jsme si vyjasnili požadavky a jsem ve velmi pozitivní náladě. Pan vydavatel na mne udělal opravdu dobrý dojem, myslím, že jsme si padli do oka.

Pokud vše opravdu poběží, tak, jak bych si přál, měla by kniha být na trhu na letošním vánočním trhu. Pro mne to znamená, že musím naplno roztočit kola kapitalismu a po hlavě se vrhnout na dokončování jak textů, tak začít s tvorbou scénáře fotografické přílohy.

Když už jsem u fotografií, v Praze jsem se zastavil ve Vodičkovce ve foto Škoda a nechal si doporučit makro objektiv k mému Nikonu D40, abych byl schopen připravit co možná nejlepší snímky do knihy.

Tak mi držte palce, věřím v úspěch a věřím v to, že tím oslovím hlavně vás modeláře, pro které knihu připravuji! Jakmile se pohnout další informace kolem přípravy knihy, opět se zde objeví nějaká poznámečka. Nejblíže je na pořadu dne podpis smlouvy mezi mnou a vydavatelstvím :-)

17. 1. 2012

Dnes mne oslovilo jedno vydavatelství, že by mělo zájem na spolupráci a vydání mé připravované publikace "Průvodce světem plastikového modeláře", takže se snad začíná blýskat na lepší časy. Pokud půjde vše tak, jak bych si představoval, mohla by kniha být na trhu těsně před vánocemi...

2. 10. 2011

Zhruba rok pilně pracuji na modelářské publikaci, která bude určena začínajícím a nezkušeným modelářům. Plánovaná kniha měla být původně vydána pod záštitou nejmenovaného modelářského vydavatelství, které ale bohužel ve druhé třetině prakticky bez udání důvodu ukončilo rozjednanou možnost vydání a z projektu vycouvalo. 

Aktuálně přehodnocuji plány k dokončení knihy, kdy mám zcela hotovo 16 kapitol z plánovaných 25. Kniha má již hotovou a vyjasněnou osnovu a kompletní kostru knihy. Na  dokončení zbývajících kapitol průběžně pracuji skoro každý den. Vzhledem k tomu, že knihu jsem na začátku připravoval ve spolupráci s několika dalšími modeláři a zástupcem vydavatelství, ale zpětné vazby v připomínkách se mi za rok "spolupráce" na projektu bohužel nedostalo, rozhodl jsem se tedy celý projekt dotáhnout do zdárného konce vlastními silami. Je mi zcela jasné, že to bude ještě dlouhé a strastiplné, nicméně kritický bod je za mnou, vzhledem k množství již sepsaného textu.

Nyní jsem před další komplikovanou etapou přípravy publikace, která bude spočívat v celkové editaci a vyladění pracovní verze textu, grafickému návrhu budoucí knihy a ve výběru fotografa, který se mnou bude spolupracovat na obrázkové části projektu.

O postupu prací zde budu telegraficky informovat.

Budu vděčný za jakékoli připomínky, či nápady, které mi můžete zaslat na můj e-mail

srpen 2011

Celkově jsem přepracoval koncepci knihy a zaslal jí na zainteresované strany. Zpětná vazba opět nula.

leden 2011

Konečně se pohnula nějaká spolupráce zainteresovaných stran a poprvé jsem měl pocit, že se spolupráce začíná nějak pohybovat. Omyl byl pravdou...

27. 5. 2010

Vytvořil jsem strukturu knihy a zaslal jí do uzavřené skupiny nejmenovaného modelářského vydavatelství a lidí kolem nejmenovaného modelářského klubu s očekáváním zpětné vazby. Dodnes čekám na připomínky k názoru na knihu...

začátek roku 2010

Spolu s lidmi kolem nejmenovaného modelářského klubu jsem se nechal ukecat do příprav nové modelářské publikace. Začal jsem na knize intenzivně pracovat a přemýšlet nad směrováním publikace.

 

   

         
         
 

© Copyright 2002 - Jakub VILINGR (autor webu) - Ochrana se vztahuje na veškerý textový i obrazový obsah, včetně autorských postupů, návodů, apod. Jakékoliv kopírování obsahu webu je povoleno výhradně se souhlasem autora webu, kopírování ke komerčním účelům, reklamě nebo jinému typu propagace třetí strany je výslovně zakázáno.
© Copyright 2013 - Pavel ŠTĚPINA (Webdesign)