domů  |  o autorovi  |  tipy a triky  |  recenze  |  akce  |  odkazy  |  vzkazy  |  kontakt  
fotogalerie fotogalerie fotogalerie
       
   
měřítko 1/72 hodnocení
výrobce MPM 2/10
katalogové číslo 720..
počet dílů 40 plast, 2, čiré, lept složitost
cena cca 250 Kč █ █ █ █

Focke Wulf Fw 190 A-5/U14

Fokouš podvěšený torpédem vypadá velmi zajímavě, proto jsem se pro tento model kdysi rozhodl. Před nějakými deseti lety jej prodávala firma MPM. Jednalo se o původní výlisky modelu Fw 190 A-5/8 od korejské Academy s několika nově vyrobenými shortrunovými díly od MPM zahrnujícími nový závěsník, torpédo a nové poloviny trupu s větší ocasní plochou a vysokou ostruhou. Stavebnice navíc obsahovala malou planžetku s lepty a obtisky na tento konkrétní torpédovací prototyp TD+SI W.Nr. 871.
Model od Academy je poměrně nepřesný model, ale v té době ještě na trhu nebyl krásný 1/72 model Fw 190 od Revellu. Model se stal jedním z mých prvních kitů stříkaných stříkací pistolí. V té době jsem vlastnil pistoli Mikrotechna a model nastříkal syntetickými barvami Agama. Použil jsem odstíny RLM 74/75/76 a boky trupu jsou navíc doplněny odstínem RLM 02. Vzpomínám si na veselou příhodu s barvením tohoto modelu, kdy jsem Focke Wulfa začal stříkat. Už jsem měl nastříkanou spodní barvu RLM 76 a začal jsem barvit kamufláž odstínem RLM 74. Potud bylo vše v pohodě. Pak jsem začal foukat odstín RLM 75 a hned mi bylo divné, proč nejsou poznat jednotlivé pole. V té době totiž údajně Agama spletla určitou sérii barev a já měl plechovky sice označené RLM 74 a 75, ale obě shodně obsahovaly stejný odstín RLM 74 :-))).

 

 

 

         
         
 

© Copyright 2002 - Jakub VILINGR (autor webu) - Ochrana se vztahuje na veškerý textový i obrazový obsah, včetně autorských postupů, návodů, apod. Jakékoliv kopírování obsahu webu je povoleno výhradně se souhlasem autora webu, kopírování ke komerčním účelům, reklamě nebo jinému typu propagace třetí strany je výslovně zakázáno.
© Copyright 2011 - Pavel ŠTĚPINA (Webdesign)