domů  |  o autorovi  |  tipy a triky  |  recenze  |  akce  |  odkazy  |  vzkazy  |  kontakt  
fotogalerie fotogalerie fotogalerie
       
   
měřítko 1/48 hodnocení
výrobce Hasegawa 8/10
katalogové číslo PT23
počet dílů 255 plast, 35 čirých, 4 pryž složitost
cena 800 Kč █ █ █

AH-64D Longbow Apache

Z japonských stepí a plání mi na můj modelářský stůl přicválal na křídlech EMS pošty nejmladší z rodiny Apačů – AH-64D. Zpracování dílů mi doslova vyrazilo dech. Apache má totiž povrch opatřený negativními spárami s řadami pozitivních nýtů. Povrch vypadá hodně realisticky. Na letošních „Bahnech“ jsem si AH-64 prohlédl „in natura“ podrobně zblízka a byl jsem ohromený, jak hrubými nýty je vrtulník poset. Kompletování modelu nebude asi žádný med, vzhledem k obrovskému množství perfektně zpracovaných dílů. 290 součástek je na vrtulník opravdu dost. Skutečné „Longbow Apache“ používají jako výzbroj upravené PTŘS Hellfire II, které můžeme osadit ve dvou variantách spolu s raketnicemi s neřízenými střelami. Hodně používanou výzbrojí „Apachů“ jsou též rakety Stinger, ty však bohužel nejsou ve stavebnici obsaženy.
Překryt pilotního prostoru má oddělené boční vstupní dveře. Samotný kokpit je pěkně vybavený, ale myslím si, že plechové doplňky by jej v mnohém zdokonalily. Skvěle je zpracována rotorová hlava, kde není opomenut jediný detail. Konečně Hasegawa zvětšila formát návodu, který se mi teď jeví přehlednější a stavba je rozkreslená do 27 sestav.
AH-64D si můžete postavit v celoolivovém kabátě pouze s nápisem „United States Army“. Pokud by vám tahle kamufláž nevyhovovala, obtisky obsahují 8 sad číslic pro vytvoření libovolného výrobního kódu na směrovku.

Tenhle pohled do krabičky mi vyšel před poměrně dlouho dobou v REVI. Pro stavbu jsem využil barevné lepty od Eduardů jinak nic. Model byl velice dlouho připravený ke stříkání, ale opravdu jsem se bál jednolité olivové barvy. Po zhruba čtyřech letech jsem sebral odvahu a krutě zaexperimentoval s barvami GSI Aqueous Hobby (H). Ano s těmi barvami, na které všichni nadávají jak jsou hrozné a co tak strašně lepí :-) Tak s těmito "hroznými" barvami jsem vytvořil zajímavý a nejednotný povrch olivovky.

Zajímavý link na AH-64D

 

   

 

 

         
         
 

© Copyright 2002 - Jakub VILINGR (autor webu) - Ochrana se vztahuje na veškerý textový i obrazový obsah, včetně autorských postupů, návodů, apod. Jakékoliv kopírování obsahu webu je povoleno výhradně se souhlasem autora webu, kopírování ke komerčním účelům, reklamě nebo jinému typu propagace třetí strany je výslovně zakázáno.
© Copyright 2011 - Pavel ŠTĚPINA (Webdesign)