domů  |  o autorovi  |  tipy a triky  |  recenze  |  akce  |  odkazy  |  vzkazy  |  kontakt  
fotogalerie fotogalerie fotogalerie
       
   

Pilsenkit 2011 – (ne)zaujatý pohled?

O této plzeňské modelářské akci zaměřené především na plastikové modely jsem samozřejmě slyšel mnohokrát v minulosti, ale jako „funkční“, převážně letecký modelář jsem neměl potřebu se jí zúčastnit. Letos na jaře jsem ale od kamaráda dostal kit – plastikový model vrtulníku. Při jeho stavbě jsem se začal o „kitařinu“ více zajímat a sbírat informace. Ty jsou potřebné k úspěšnému sestavení stavebnice a k docílení realisticky vypadajícího modelu. Proto jsem se rozhodl, že si letošní ročník Pilsenkitu nenechám ujít a po domluvě s kamarády jsme se na něj vypravili.

Po vstupu do areálu plzeňské střelnice jsme obdivovali malou výstavu historických i moderních rychlých aut anglické provenience a také moc pěknou rally „škodovku“. Na „velkém dvoře“ střelnice pak byla expozice vojenské techniky a zázemí z druhé světové války a to z obou válčících stran. Nechyběla například německá radiostanice, nebo americká polní dílna na opravy vozidel. Bylo to velmi zajímavé, ale nejvíce jsem se těšil na ty dokonalé plastikové modely a diorámy. Proto rychle dovnitř, do budovy, kam již proudily davy diváků.

V přízemí bylo velmi „husto“, spousty lidí procházely stánky prodejců a hledaly ten „svůj“ model či doplněk, monografii letadla atd. V prvním patře, ve velkém sále pak byla umístěna vlastní modelářská výstava a soutěž. Celý obvodu sálu byl lemován stánky a pulty prodejců plastikových modelů, potřeb a doplňků. Jen obejít a prostudovat bohatou nabídku nám zabralo nejméně jednu hodinu. Konečně se dostalo na vlastní modely. Ty byly vystavené na stolech uspořádaných po celé místnosti. Modely byly rozdělené podle mnoha soutěžních kategorií, měřítka, typu modelu, věku stavitele atd. Detailním prohlížením, focením a obdivováním modelů a diorámat jsme strávili několik dalších hodin. Některé z exponátů byly ztvárněné opravdu mistrovsky, s téměř dokonalým a realistickým vzhledem. Povzbuzen dojmem z takových krásných modelů jsem neodolal a „vyzbrojil“ jsem se na dlouhé zimní večery několika novými stavebnicemi.

Odpoledne se nachýlilo, nastal čas k odchodu. Ani déšť, který se venku mezitím rozpršel a doprovázel nás cestou domů, nám nezkazil parádní zážitek z této akce. Takže díky a za rok zase, Pilsenkite!
 

Martin „Orca“ Sporka

 

oficiální stránky Pilsenkit

 

 

 

   

         
         
 

© Copyright 2002 - Jakub VILINGR (autor webu) - Ochrana se vztahuje na veškerý textový i obrazový obsah, včetně autorských postupů, návodů, apod. Jakékoliv kopírování obsahu webu je povoleno výhradně se souhlasem autora webu, kopírování ke komerčním účelům, reklamě nebo jinému typu propagace třetí strany je výslovně zakázáno.
© Copyright 2011 - Pavel ŠTĚPINA (Webdesign)