domů  |  o autorovi  |  tipy a triky  |  recenze  |  akce  |  odkazy  |  vzkazy  |  kontakt  
fotogalerie fotogalerie fotogalerie
       
   

Mosyonmagyarovar 2009

O uplynulém víkendu naše velká výprava z kaznějovského modelářského klubu navštívila jednu z nejzásadnějších modelářských akcí roku - Mossyonmagyarovar 2009. Letos údajně mělo s organizací vypomáhat i město, takže venkovní prostory se rozšířili o hromadu stánků s jídlem, pivem či něčím tvrdším na chuť a o velký stan s pódiem, kde v sobotu večer navíc zahrála kapela. Akce se opět konala v zámečku, v jehož areálu bylo možné zaparkovat (tedy pokud jste přijeli dostatečně brzo). V budově přes ulici zase byla obrovská burza, kde si modeláři mohli vybrat co hrdlo ráčilo. Akce běžela jako po drátcích, tedy vyjma přihlášení, které bylo myslím docela nezvládnuté a na přihlášení se čekaly neskutečné a nekonečné fronty.
Myslím, že hlavní devizou této akce je skutečnost, že na ní jezdí množství modelářů z všemožných států. Dopředu bylo avizováno 25 států, čemu by se dalo věřit, při pohledu na mapu, kam si účastníci zapíchávali špendlík. Jedním z lákadel byly workshopy pořádané hvězdami modelářského nebe, jenom namátkově Per Olaf Lund, či Akos Szabo... Opravdu bylo na co koukat a nasávat atmosféru... Loni se sice zdálo, že soutěž vůbec neproběhne, ale nakonec se vše k mé velké radosti opět uskutečnilo.
Myslím, že každý kdo si tuto zásadní akci nechal ujít o hodně přišel. Doufám, že navzdory světové krizi příští rok maďarská soutěž opět proběhne, už teď se začínám těšit :-)

 

Hi all,

I want to say a BIG THANK YOU for all who participated the MMC 2009 show in Hungary!

Some interesting numbers of the event: (nějaká zajímavá čísla ze setkání):
Models in the competition: 1462 (počet modelů v soutěži!!!!)
Registrated modellers: 741 (registrovaných modelářů)
Awards: more than 300 (předaných cen - více než 300!!!)
Countries: 29 (modeláři z 29 států!!!!)
Visitors: 15.359!!! (návštěvníků)
Sold portion of food: 3674 (prodaných porcí jídla)
Sold beer: 3450 liter (prodané množství piva)
Sold Palinka: 369 liter :) (prodané množství kořalky)
Model Dealers: 76 (počet prodejců modelů)

Thank you again, and see you all next year!

Kind regards

Attila Baranyai

statistika převzatoá z diskusního fora missing-lynx

 

 

 

   

         
         
 

© Copyright 2002 - Jakub VILINGR (autor webu) - Ochrana se vztahuje na veškerý textový i obrazový obsah, včetně autorských postupů, návodů, apod. Jakékoliv kopírování obsahu webu je povoleno výhradně se souhlasem autora webu, kopírování ke komerčním účelům, reklamě nebo jinému typu propagace třetí strany je výslovně zakázáno.
© Copyright 2011 - Pavel ŠTĚPINA (Webdesign)