domů  |  o autorovi  |  tipy a triky  |  recenze  |  akce  |  odkazy  |  vzkazy  |  kontakt  
fotogalerie fotogalerie fotogalerie
       
   

Modellbrno XXL

Doposud největší Modellbrno je žel za námi. Dlouhé přípravy této mamutí akce se po všech směrech vyplatily a myslím, že v tuzemsku nemá Modellbrno obdoby. Tentokrát byla akce delší o pátek, který byl vyplněn workshopy. Proběhlo celkem devět workshopů, každý byl zaměřen na něco jiného. Můj workshop se zabýval přípravou povrchu a nástřikem barev. Níže naleznete program ukázky. Jasná výhoda takového workshopu limitovaného počtem účastníků byla v jeho intenzitě. Navíc během ukázek probíhala oboustranná diskuse a pro mě, jakožto předvádějícího, byla taková zpětná vazba neuvěřitelně přínosná. Předváděčka se sice protáhla minimálně o půl hodiny, nicméně si nikdo neztěžoval, takže to asi bylo OK. Po workshopech bylo možno v klidu a beze zmatků oběhnout prodejce, takže už toto považuji za další velké plus o půl dne nataženého Modellbrna XXL.

Páteční večer po všech workshopech byl zakončen v restauraci Ki-Ki v Kohoutovicích, kde byl takový nátřesk, že obsluha naprosto nestíhala. Nicméně restaurace to byla vynikající s perfektním jídlem.

Sobota se pak nesla ve jménu výstavy, tak jak jí důvěrně znáte. Setkání s přáteli, nákup u mnoha modelů a prohlídka obrovského množství modelů jak v soutěžní části, tak hlavně v SIGách (SIG = special interest group, tématicky zaměřená výstava). Naprosto neuvěřitelným překvapením pro mne byl SIG vrtulníků, který obsahoval přes 180 kusů modelů ve všemožných měřítcích :-o No a protože Modellbrno je hlavně setkáním modelářů, fotogalerie tedy obsahuje hlavně to kolem, protože modely se jistě objeví na všemožných serverech na internetu ;-)

Z letošního Modellbrna jsem naprosto nadšený a jediná věc, která mi tu radost zkazila je fakt, že příští rok se Modellbrno nebude konat, příští Modellbrno proběhne až za dva roky. Tedy v roce 2013 ahoj v Brně!

 

 

na "Kubrtovo" workshop se přihlásilo 19 účastníků Kubrt v akci    
  páteční posezení s kolegy ze Slovenska u našeho stolu seděla hlavní část italského SIGu a SIGu zázračných zbraní třetí říše bratislavský klub (Cesnak a Vlado Begera)
catering byl skvělý a moc hezky se na něj koukalo     hanácký klub dorazil se svými laskominami :-D
Pavel Türk a Dušan Šimek tvoří špičkové články na Liberátory v REVI venkovní prezentace byla opravdu zajímavá    
       
  mladí hasiči a jejich výstup akční ukázka záchrany zraněného hasiči z dopravní nehody  
      večerní sobotní afterparty  byla velmi příjemná
slovenská výprava Peťo Kaminský a majitel smrtící hrušky KLingO   vážná debata ohledně tuzemských výstav  
  dokonce i pan Šulc si přišel popovídat   Slavomír Goldemund je velkou legendou mezi tuzemskými modeláři - Kovozávody Prostějov a spousty článků v L+K

 

Program workshopu

oficiální web výstavy Modellbrno

Modellbrno XXL - část 1 (fotogalerie)

Modellbrno XXL - část 2 (fotogalerie)

 

   

         
         
 

© Copyright 2002 - Jakub VILINGR (autor webu) - Ochrana se vztahuje na veškerý textový i obrazový obsah, včetně autorských postupů, návodů, apod. Jakékoliv kopírování obsahu webu je povoleno výhradně se souhlasem autora webu, kopírování ke komerčním účelům, reklamě nebo jinému typu propagace třetí strany je výslovně zakázáno.
© Copyright 2011 - Pavel ŠTĚPINA (Webdesign)