fotogalerie fotogalerie fotogalerie
       
   

21. Aviatická pouť Pardubice

4 - 5. 6.  2011 se v Pardubicích konal již 21. ročník Aviatické pouti. Rok od roku povedenější akce. Báječné místo pro znalce, fandy, nadšence i fanatiky v oboru letectví a létání obecně, na své si přijdou i obdivovatelé vojenské techniky z historie i současnosti, uniforem, atd. K vidění toho bylo opravdu mnoho a tak krom znalců se Aviatická pouť stala cílem výletu nespočet rodin s dětmi i bez, ještě stále bylo možné zahlédnout v davu mnohé seniory, přičemž některým z nich se při pohledu na divadelně ztvárněné fragmenty války vybavovaly jejich vlastní vzpomínky. Připomenutí si historie naší i našich předků je dílem zábavou pro malé i velké a dílem dík za to, co naši dědečkové a pradědečkové v minulosti vykonali pro svou vlast a v duchu moderní armády vykonávají dnes naši otcové nebo my samotní.

To, že naši vojáci byli úspěšní a chrabří napříč válkami a frontami dokazuje i fakt, že i po letech si v zahraničí i u nás připomínáme hrdinství našich nejlepších. K nim bezesporu patřil náš nejúspěšnější noční stíhač ve službách RAF Karel Kuttelwascher. K uctění jeho památky a k 95. výročí jeho narození byla k vidění vzpomínková ceremonie.

Celou Aviatickou pouť doprovázela tak troch sci-fi přítomnost Jana Kašpara, který se jakoby zázrakem zjevil v naší době a přiznám se, že povedeným a humorným způsobem komentoval události, které bylo v rámci programu možno vidět ve vzduchu i na zemi. A že bylo na co koukat. Jen namátkou zmíním přítomnost pilotů a strojů z Battle of Britain Memorial Flight a třeba akrobatické vystoupení The Flying Bulls Aerobatic Team.

Bohatý program doprovázely statické ukázky na zemi. K vidění toho bylo poněkud dost, i když některé kousky odděloval od potřebného úhlu pohledu plot a pořadatelé. Naštěstí pořadatelky byly shovívavější a tak mne (krom akreditovaných, kteří se po ploše jen hemžili) vpustily na malou chvíli. Využil jsem zmatku a v davu i s ostatními odvážnými zmizel mezi fotografy a až do doby než jsme byli vykázáni :-) pořídil pár fotografií.

Pavel Štěpina, 7. 6. 2011
webové stránky - Aviatická pouť v Pardubicích (kompletní program)
Karel Kuttelwasher - podrobné informace
Battle of Britain Memorial Flight
The Flying Bulls Aerobatic Team
   

   

         
         
 

© Copyright 2002 - Jakub VILINGR (autor webu) - Ochrana se vztahuje na veškerý textový i obrazový obsah, včetně autorských postupů, návodů, apod. Jakékoliv kopírování obsahu webu je povoleno výhradně se souhlasem autora webu, kopírování ke komerčním účelům, reklamě nebo jinému typu propagace třetí strany je výslovně zakázáno.
© Copyright 2016 - Pavel ŠTĚPINA (Webdesign)