domů  |  o autorovi  |  tipy a triky  |  recenze  |  akce  |  odkazy  |  vzkazy  |  kontakt  
fotogalerie fotogalerie fotogalerie
       
   

Mokré transfery od HGW

Firma HGW si pro nás připravila další novinku v podobě obtisků bez krycího laku, Mokré transfery. Po grafické stránce jsou popisky pěkné. Sice některé menší už jsou hůře čitelné, ale to už bychom stejně musely použít lupu.

Aplikace na model je takřka stejná jako u klasického obtisku. Nejdříve požadovaný obtisk vyřízneme z archu a namočíme do vody (mimo návod jsem také pod obtisk nanesl usazovací přípravek od GSI). Pak vyndáme obtisk z vody a sejmeme podkladový papír a přiložíme na místo. S obtiskem se dá po modelu chvíli manipulovat, takže s usazením na správné místo není problém. Po nanesení na správné místo musíme přebytečnou vodu pod obtiskem odsát a obtisk vyhladit. Buď hadříkem nebo uchošťourou. Tak a teď to nejdůležitější, počkat dvě až tři hodiny než vše pořádně vyschne. Poté můžete z obtisku průhledný film sundat a přebytečné lepidlo omýt vodou. Toť vše. Nezkoušejte sundávat film dříve než za ty dvě hodiny! Pokud tak učiníte jako já, tak vám zůstane část popisku na filmu. Prostě kdo si počká, ten se dočká.

S transfery jsem více než spokojený, konečně odpadá broušení krycího laku. Na modelu vypadají velice dobře. Výhoda zbavení krycího laku nejvíce vynikne na plochách v barvě kovu. Na zkušebním obtisku jsem také vyzkoušel i odolnost proti mechanickému poškození. To mě překvapilo asi nejvíce. Měl jsem problém sloupnout obtisk párátkem, ale jen tam, kde byl pod obtisk nanesen usazovací přípravek od GSI. Bez něj byla odolnost menší, ale i tak minimálně stejná jako klasický obtisk. Takže za mě, Mokré transfery od HGW určitě ano, můžu jen doporučit. Doufám, že v sortimentu HGW přibudou obtisky na další modely.

 

Poznámka:
Transfery jsem zkoušel na barvě GSI SM 01. Pozor na použití přípravku na usazení obtisků na méně odolných barvách. Může stát, že vám půjde dolů přenášecí fólie i s barvou. Nejlepší je si jeden obtisk zkusit vedle, nebo vůbec nepoužít usazovací přípravek, i tak drží popisky dobře.

autor: Michal Dostál

První krok - naneseme usazovací přípravek od GSI Druhý krok - necháme obtisk namočený ve vodě, dokud nepůjde oddělit od podkladového papíru a usadíme na model Třetí krok - odsajeme přebytečnou vodu a obtisk vyhladíme Čtvrtý krok - po dvou až třech hodinách sloupneme přenášecí folii
Pátý krok - vodou umyjeme zbylé lepidlo Aplikované transfery Aplikované transfery Aplikované transfery
Aplikované transfery HGW Wet Trasnsfer    

 

   

         
         
 

© Copyright 2002 - Jakub VILINGR (autor webu) - Ochrana se vztahuje na veškerý textový i obrazový obsah, včetně autorských postupů, návodů, apod. Jakékoliv kopírování obsahu webu je povoleno výhradně se souhlasem autora webu, kopírování ke komerčním účelům, reklamě nebo jinému typu propagace třetí strany je výslovně zakázáno.
© Copyright 2011 - Pavel ŠTĚPINA (Webdesign)