domů  |  o autorovi  |  tipy a triky  |  recenze  |  akce  |  odkazy  |  vzkazy  |  kontakt  
fotogalerie fotogalerie fotogalerie
       
   

Test rydla Mr. Scribber Narrow

Vedle kvalitních barev, začala slovenská společnost Mr. Paint nabízet také rydla. Rydlo je kovové a prodává se za 10 €. Výhodou rydla je jeho velikost. Držátko bych přirovnal k tužce a samotná rycí hlavice nasazená do kovové trubičky je dlouhá asi 15 mm, zakončená ostrým zubem. Výrobu zajišťuje špičkový slovenský modelář Martin Schneider, alias KLingO (jistě jeho práce znáte z modelářských diskusních fór).

Rydlo je určené pro rytí tahem. Tlačením rydlo nefunguje. Nástroj je zpracovaný opravdu skvěle, jen dejte pozor, abyste ho měli vždy kolmo k narývanému povrchu. Při naklánění rydla při tažení by mohlo dojít k poškození rydla (vylomení špičky). Během narývání zbytečně netlačte. Rydlo je ostré a je lepší spáru protáhnout třikrát, než jednou silně.

Díky velikosti rycího zubu se bezproblémově dostanete i do těžko přístupných míst, jako je například přechod křídlo-trup. To je dobré. To oceníte při práci s ním. Rydlem lze nejen prohloubit paneláž modelu, ale také přerýt kompletně celý model. Narytá spára je zhruba stejně široká, jako je stopa, kterou můžete narýt zubem z žiletkové pilky. To lze využít třeba na dorývání trupu po jeho slepení. Žiletkovou pilkou si naříznete stopu a pak už jen stačí Mr. Scribberem provést prohloubení spáry. Naříznutá spára pomůže rydlo vést přesně.

Rydlo se nesnažte sami naostřit, protože by pak přestalo ze spáry vytahovat šponu plastiku. Nástroj je vyrobený z velmi tvrdého materiálu a při rytí do plastu by mělo zůstat ostré velmi dlouho.

 

 

Jakub "Kubrt" Vilingr, 12. 1. 2014

Vzorek pro potřeby testu dodala společnost Mr. Paint

 

ochranný polystyrénový špalík rozhodně nevyhazujte pokusné narytí do kusu plastu samotné rydlo je ostré a jemné šířka spáry po narytí je skoro shodná se spárou narytou pomocí žiletkové pilky JLC
spára narytá do černého plastiku mezi nářadím rydlo skladujte s krytem, aby nedošlo k poškození a otupění motorový kryt narytý pomocí rydla Mr. Scribber Narrow podle ocelového pružného pravítka  

 

   

         
         
 

© Copyright 2002 - Jakub VILINGR (autor webu) - Ochrana se vztahuje na veškerý textový i obrazový obsah, včetně autorských postupů, návodů, apod. Jakékoliv kopírování obsahu webu je povoleno výhradně se souhlasem autora webu, kopírování ke komerčním účelům, reklamě nebo jinému typu propagace třetí strany je výslovně zakázáno.
© Copyright 2011 - Pavel ŠTĚPINA (Webdesign)