domů  |  o autorovi  |  tipy a triky  |  recenze  |  akce  |  odkazy  |  vzkazy  |  kontakt  
fotogalerie fotogalerie fotogalerie
       
   

Jak na rychlošrouby?

Některé modely mají nádherně ztvárněné rychlošrouby na povrchu, myslím tím tedy poměrně velké kruhové šrouby pro kontrolu různých agregátů při běžné údržbě. Některé modely pak takový pěkný detail úplně postrádají. Dlouho jsem si kladl otázku, jak takový detail vyrobit. Ono bylo nakonec řešení více než jednoduché. Delší dobu nahrazuji hlavně zbraní nařezanými injekčními jehlami. Zbytek z jehly, tedy objímku na stříkačku, jsem zpravidla vždy vyhodil jako nepotřebnou. Nakonec jsem si přeci jen uvědomil, že by bylo možné tyto zbytky výhodně využít. Zbytek jehly stačilo dobře kolmo zabrousit a následně pod úhlem 45° po obvodě zešikmit. Posledním důležitým krokem pak již bylo začištění z vnitřní strany pomocí vrtáku. Vrták pak vlastně upravený přípravek zaostřil.
A jak následně pracovat s těmito udělátky? Stačí pomocníka přiložit na místo budoucího rychlošroubu a ukazováčkem zatlačit a následně pod úhlem obtočit rychlošroub o 360°. Pokud šrouby provedete až po dokončeném povrchu,podaří se vám parádní efekt v podobě mírně vypouklých hlav šroubů. Tlakem na jehlu a následným protočením se plastik dostane trochu nad povrch. Díky různým průměrům jehel si také můžete udělat velikostní varianty hlav šroubů, takže povrchu modelu to opravdu pomůže. Pokud ještě pomocí ostrého skalpelu hlavu šroubu naříznete, výsledek bude velmi, velmi přesvědčivý.

Zajímavou alternativou k upraveným injekčním jehlám jsou kornajsny

 

 

 

   

         
         
 

© Copyright 2002 - Jakub VILINGR (autor webu) - Ochrana se vztahuje na veškerý textový i obrazový obsah, včetně autorských postupů, návodů, apod. Jakékoliv kopírování obsahu webu je povoleno výhradně se souhlasem autora webu, kopírování ke komerčním účelům, reklamě nebo jinému typu propagace třetí strany je výslovně zakázáno.
© Copyright 2011 - Pavel ŠTĚPINA (Webdesign)