domů  |  o autorovi  |  tipy a triky  |  recenze  |  akce  |  odkazy  |  vzkazy  |  kontakt  
fotogalerie fotogalerie fotogalerie
       
   

Harder & Steenbeck Infinity Solo 0,15

Na trhu je již delší dobu výrobce stříkacích pistolí Harder & Steenbeck z Německa, který vyrábí několik druhů stříkacích pistolí. Jako jsou Grafo, Colani, Hansa, Ultra, Evolution a Infinity kterou si nyní rozebereme.

Balení

Pistole k nám dorazí v elegantní černé krabičce, podobně jako u modelu Evolution. Uvnitř balení najdeme samozřejmě pistoli, montážní trn, kryt jehly a velmi hezký návod. Který nám poradí jak pistoli připojit ke vzduchu, jaký nastavit tlak, jak pistoli ovládat a také čistit.

Popis pistole

Pistole je zpracována s maximální Německou precizností. Úchvatný design!Jedná se o celokovovou dvojčinnou stříkací pistoli se samocentrující tryskou o průměru 0,15; 0,20 nebo 0,4. Díky tvaru krytu jehly nemůžeme ji čistit probubláním. Pistole se ovládá standardně jak jsme zvyklí. Stiskem spoušti ovládáme množství vzduchu a tahem dozadu regulujeme množství barvy.

Zadní kryt je vybaven chytře propracovaným dorazem jehly. Zmáčknutím tlačítka aktivujeme doraz který poskočí vpřed a můžeme si pevně nastavit průtok barvy. Jakmile chceme doraz vyřadit zatáhneme za něj (opět cvaknutí) a opět můžeme stříkat bez omezení průtoku barvy. Když chceme nastavit doraz tak aby pistole stříkala stejně jako předtím stačí jen zmáčknout tlačítko dorazu a hned máme tu samou hodnotu dorazu jako předtím. To se může hodit například při stříkání vícebarevné hádkové kamufláže kde chceme aby byli hádky stejné.

Tryska je samocentrující,takže jí nemůžeme nikdy ukroutit nebo jinak poničit, abychom trysku demontovali je zapotřebí sundat kryt jehly a vyšroubovat kryt trysky do něhož je tryska uložená. Velmi jednoduché a trysku je prakticky nemožné poškodit.

Pistole je také vybavena seřizovacím kolečkem kterým si můžeme upravit tuhost spouště.

Kalíšek na barvu má objem 2ml. I verze s tryskou 0,2 má stejný. Výjimka je pistole s tryskou 0,4 která má kalíšek 5ml. Kalíšky si můžeme dokoupit,dokonce i s objemem 15ml. Bohužel moje verze nemá víčko ale to se dá také dokoupit.

Práce s pistolí

Pistole je přímo výborně vyvážená! I při delší práci nebolí ruka,doporučuji si vzít do ruky např. nějakou Fengdu a poté Infinity. Na to že mám malý kalíšek nastříkám v pohodě na dvě plnění jeden model 1/35 a ještě mi zbude. Pokud máme dobře naředěnou barvu a seřízený tlak pistole stříká výborně.Není problém nastříkat jemné hádky, flíčky a přechody. Nedoporučuji stříkat laky a surfacery, je lepší na tuto práci použít pistole s tryskami 0,3. Myslím že by bylo škoda tohle lít do tak krásného nástroje.

Specifikace:

Typ pistole: Nezávisle dvojčinná stříkací pistole s gravitačním plněním

Tryska: Samocentrující a velikostech 0,15 – 0,20 – 0,40 mm

Jehla: Nerezová jehla

Velikost kalíšku: Šroubovací o objemu 2ml – 5ml – 15ml

Pracovní tlak: 1 - 3,5 BAR

Těsnení: Teflonové odolné vůči rozpouštědlům

Ostatní: Nastavitelný doraz jehly a nastavitelná tuhost spouště

Hodnocení:

(+) Pistole velmi kvalitně zpracovaná

(+) Velice propracovaný doraz jehly

(+) Možnost přestavby pistole (výměna trysek, jehel, kalíšků)

(+) Výborně vyvážená

(+) Díky přestavbám široká možnost využití

(-) Cena okolo 5000 Kč

(-) Nelze čistit probubláním

 

Ladislav Vraštil (foto, text)

 

Stříkací pistoli Infinity můžete koupit v tomto obchodě

 

 

   

         
         
 

© Copyright 2002 - Jakub VILINGR (autor webu) - Ochrana se vztahuje na veškerý textový i obrazový obsah, včetně autorských postupů, návodů, apod. Jakékoliv kopírování obsahu webu je povoleno výhradně se souhlasem autora webu, kopírování ke komerčním účelům, reklamě nebo jinému typu propagace třetí strany je výslovně zakázáno.
© Copyright 2011 - Pavel ŠTĚPINA (Webdesign)