domů  |  o autorovi  |  tipy a triky  |  recenze  |  akce  |  walkaround  |  odkazy  |  publikace  vzkazy  |  kontakt  
fotogalerie fotogalerie fotogalerie
       
   


NAKLADATELSTVÍ IFP PUBLISHING - PŘEDOBJEDNÁVKA

PRODEJ KNIHY PRO SLOVENSKO NA TOMTO LINKU

Průvodce světem plastikového modeláře - info o první knize

5. 12. 2013

Co nejsrdečněji si vás dovoluji pozvat v sobotu 7. prosince 2013 (shodou okolností k 72. výročí útoku na Pearl Harbor) na křest a autogramiádu knihy "Průvodce světem plastikového modeláře 2" v obchodě airbrushcentrum.cz, kerý najdete v Galerii Butovice (Radlická 117, Praha 5 v 1. patře). Na křest přijdou i zástupci nakladatele IFP Publishing a možná i jedno překvapení.... Budu se na vás těšit!

Jakub "Kubrt" Vilingr

OBCHOD AIRBRUSHCENTRUM.CZ
GALERIE BUTOVICE

16. 11. 2013

  • formát knihy B5

  • vazba V4 (šitá)

  • 128 celobarevných stran

  • 23 kapitol rozdělených do tří částí

  • 238 fotografií

  • matný křídový papír

Předmluvu do knihy napsal pan Václav Šorel, legenda československého modelářství.

Cena knihy 299 Kč

Obsah knihy

ČÁST 1

Kapitola 1 - Palubní desky a přístroje
Kapitola 2 - Upínací pásy
Kapitola 3 - Vyvážení modelu s příďovým podvozkem
Kapitola 4 - Vytahování plastových nití
Kapitola 5 - Výplety
Kapitola 6 - Anténní lanka
Kapitola 7 - Poziční světla
Kapitola 8 - Hlavně, pohyblivé a nesené zbraně
Kapitola 9 - Úchyty, madla, instalace z drátků
Kapitola 10 - Základy práce s plastovými profily
Kapitola 11 - Nýtování
Kapitola 12 - Práce s ohýbačkou leptů
Kapitola 13 - Práce s vyrážečkou

ČÁST 2
Kapitola 14 - Preshading, postshading a optické rozbití povrchu
Kapitola 15 - Kovové povrchy
Kapitola 16 - Vysoce lesklé a hladké povrchy
Kapitola 17 - Dřevěné povrchy
Kapitola 18 - Velkoplošné obtisky
Kapitola 19 - Skvrnité kamufláže luftwaffe a italského letectva
Kapitola 20 - Stříkání označení pomocí masek
Kapitola 21 - Stopy po výfukových spalinách a výstřelných plynech zbraní
Kapitola 22 - Úniky paliv a maziv, rez, bahno
Kapitola 22 - Oděrky a škrábance

DODATEK
Kapitola 23 - Tipy, triky a fígle (krátké rady, zevrubný postup tvorby kokpitu krok za krokem)

20. 10. 2013

Volné pokračování knihy je aktuálně v tiskárně a ke knihkupcům by se kniha měla dostat zhruba kolem 11. listopadu 2013

Slovo autora

Kniha je určena začínajícím a středně pokročilým modelářům, kteří mají zájem sami zdokonalovat své schopnosti. První kniha vysvětlila základy a provedla v názorných krocích, jak slepit stavebnici čistě z krabičky.

Pokračování knihy navazuje na první knihu tam, kde ta první skončila. Tato kniha pojednává o vlastním vylepšení základní stavebnice. Kniha vysvětlí, jak udělat upínací pásy, či palubní desky, vysvětlí základy nýtování a tvorby vlastních detailů za pomoci přesných plastových detailů. Také se naučíte, jak na výplety a antény, jak pracovat se speciálními nástroji, které velmi jednoduše pomohou vyšperkovat holé plastové díly.

Ve druhé části se dozvíte o tom, jak zvládnout náročnější povrchové úpravy, jakými jsou tvorba kovového a dřevěného povrchu, vyleštěný povrch a velkoplošné obtisky. Několik dalších kapitol zodpoví neustále se opakující dotazy nových mladých modelářů, které starší osazenstvo diskusních fór většinou ignoruje, nebo se takovým modelářům vysmívá. Mluvím o základech patiny a nejen o tom.

Mnoho hi-tech modelářů považuje patinu za alfu a omegu stavby modelu, ale pokud začínající modelář nezvládne naprosté základy, pak mu je hi-tech patina platná, jak mrtvému sáně. Modely vyobrazené v druhém pokračování PSPM jsou demonstrátory, které logicky zobrazují, jak na to. Nejde o super špičkově postavené kusy, protože pro vysvětlení tvorby toho konkrétního postupu to je nepodstatné. Bohužel tuto skutečnost někteří top modeláři chápou jen velmi těžko právě proto, že tato kniha pro ně není určena.

Na trhu je množství publikací, které popisují jen patinovací orgie, ale to není případ této knihy. Tato kniha popisuje, jak model připravit právě pro ony vysoce specializované publikace a postupy v nich popsané. Tato kniha končí tak, aby mírně a středně pokročilý modelář jednoduše přešel na další stupně povrchovky. Ale přiznejme si na rovinu. Tvorba modelu není jen o povrchovce, jak se snaží prosazovat hrstka top modelářů a to dokonce i nechutnými osobními útoky. O tom přeci modelařina není. Modelařina není o osobních útocích, je o radosti a o seberealizaci. To by si měl každý uvědomit, vždyť je to krásný koníček!

23. 4. 2013

V minulém roce se mi po dlouhých úvahách a rozmýšlení, podařilo vydat ve spolupráci s vydavatelstvím IFP Publishing svou první knihu věnovanou začínajícím modelářům. Vzhledem k prodejnímu úspěchu a poměrně velkému zájmu vás modelářů o knihu jsem se rozhodl, že připravím ještě jednu knihu, kterou můj záměr uzavřu. Průvodce světem plastikového modeláře 2 (pracovní název) bude plynule navazovat na mou první knihu a bude ji dále rozvíjet. Pokud první kniha modeláře seznamovala s nářadím, barvami a s tím, jak slepit svůj model bez úprav čistě jen tak z krabičky, nově připravovaná kniha bude obsahovat mírně pokročilé techniky, které vás naučí, jak svůj model vylepšit. Kniha bude opět rozdělena na technickou část a na část věnovanou barvení a základům patiny. Věřím, že připravovaná kniha vás opět osloví tak, jak vás oslovila má první kniha.

V současné době mám připravenou první třetinu knihy (texty včetně fotografií). Neustále na ní ale pracuji, abych mohl nejpozději do prázdnin vše odevzdat mému nakladateli. Knihu bych rád dostal na trh v průběhu října anebo listopadu.

Ještě jednou díky za podporu!
 

Jakub „Kubrt“ Vilingr

 

   

         
         
 

© Copyright 2002 - Jakub VILINGR (autor webu) - Ochrana se vztahuje na veškerý textový i obrazový obsah, včetně autorských postupů, návodů, apod. Jakékoliv kopírování obsahu webu je povoleno výhradně se souhlasem autora webu, kopírování ke komerčním účelům, reklamě nebo jinému typu propagace třetí strany je výslovně zakázáno.
© Copyright 2013 - Pavel ŠTĚPINA (Webdesign)